Wypowiedz się nt. komunikacji miejskiej

Musisz przeczytać

Urzędnicy ruszają na ulice Krakowa, by pytać mieszkańców, jak wyobrażają sobie komunikację miejską przyszłości. Takie terenowe badania potrwają do 18 czerwca i mają pomóc urzędnikom lepiej poznać potrzeby mieszkańców, zarówno tych podróżujących samochodami, jak i korzystających z tramwajów i autobusów. – Chciałabym, żeby tramwaje w końcu przestały się psuć, szyny pękać i autobusy spóźniać, w Krakowie nierealne – podsumowuje Marta Nowak, jedna z pasażerek linii nr. 50.

Badania terenowe prowadzone przez miejskich urzędników nie będą skierowane jedynie do dorosłych użytkowników komunikacji miejskiej. Władze miasta chcą bowiem poznać także punkt widzenia najmłodszych, dlatego pytania będą skierowane do wszystkich krakowian powyżej szóstego roku życia.

– Pytania będą dotyczyć przede wszystkim liczby osób i samochodów przypadających na jedno gospodarstwo domowe, preferencji w wyborze środka transportu i odnosić się do podróży realizowanych w dniu poprzedzającym badanie – głosi komunikat biura prasowego Urzędu Miasta Krakowa.

Na podstawie wyników badań terenowych, urzędnicy stworzą raport, który pozwoli na lepsze i trafniejsze planowanie nie tylko rozkładów jazdy i siatki połączeń, ale również inwestycji i zakupów realizowanych w ramach komunikacji miejskiej w Krakowie. Pasażerowie nie ukrywają jednak, że nie oczekują zbyt wiele.

– Mieszkam w Krakowie od dwóch lat i przeprowadziłem się ze Śląska, gdzie w mojej ocenie komunikacja miejska była fatalna. Kraków w ostatnim czasie zaczyna dorównywać poziomem, bo non stop tramwaje się psują, wykolejają a szyny pękają, trzeba się modlić, żeby w czasie Światowych Dni Młodzieży nie było zbyt ciepło – inaczej będzie katastrofa – tłumaczy Bartek, student II roku dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Ankieterzy odwiedzą tysiąc, losowo wybranych gospodarstw domowych. Wszyscy będą posiadali odpowiednie identyfikatory z firmy Wołkiewicz – Realizacja Badań Marketingowych i Społecznych, która ma już na swoim koncie prowadzenie podobnych badań na terenie woj. pomorskiego, śląskiego i wielkopolskiego.

Wywiady będą prowadzane od 8 do 18 czerwca 2016 roku, w środy, czwartki i piątki między 16.00 a 21.00. Ankieterzy będą przepytywali respondentów także w soboty od 10.00 do 20.00.

(pt)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca