W Krakowie dzieci pobiegną z gwiazdami

Już we wtorek 20 czerwca na stadionie lekkoatletycznym MOS-u Wschód przy ul. Osiedle Szkolne 39 w Krakowie odbędzie się Kubuś Waterrr Run, wyjątkowa impreza sportowa dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI. Aktywnym dzieciom towarzyszyć będą gwiazdy sportu, m.in.: Adrianna Palka, Michał Kościuszko i Marcin Nowak.

Kraków jest już trzecim przystankiem na trasie tegorocznej edycji cyklu Kubuś Waterrr Run. Na początku czerwca w aktywnej zabawie uczestniczyły dzieci ze Szczecina i z Warszawy. Przed wakacjami Waterrr Run zawita jeszcze do Bielska-Białej (22.06), a już we wrześniu odbędą się imprezy w Łodzi (12.09) oraz Bydgoszczy (19.09).

Każdy Waterrr Run rozpoczyna się od biegu integracyjnego, w którym biorą udział wszyscy uczestnicy wydarzenia – uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. To rozgrywane na dystansie około kilometra zawody, w których nie mierzy się czasu, każdy jest zwycięzcą, a na czele stawki biegną i dyktują tempo zaproszone gwiazdy sportu. W Krakowie będą to m.in. mistrzyni fitness i trenerka personalna Adrianna Palka, rajdowy mistrz Polski i wicemistrz świata w klasyfikacjach JWRC oraz PWRC Michał Kościuszko, a także były sprinter, medalista mistrzostw Europy, Marcin Nowak. Wszystkim przyświecać będzie jeden cel – promocja ruchu i aktywnego spędzania czasu wśród najmłodszych.

– Ideą akcji jest przekazywanie dzieciom zdrowych nawyków od najmłodszych lat – mówi Paweł Januszewski, były lekkoatleta i mistrz Europy w biegu na 400 m przez płotki, a obecnie współorganizator biegowego cyklu. – Łączymy zabawę z rywalizacją lekkoatletyczną i pokazujemy jak czerpać przyjemność z aktywności fizycznej. Bardziej od wyniku liczy się sama radość z uczestnictwa. Aktywne dziecko to najczęściej zdrowsze i szczęśliwsze dziecko, które z optymizmem patrzy w przyszłość.

W sportowych zmaganiach na stadionie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego weźmie udział blisko tysiąc uczniów i uczennic z krakowskich podstawówek. Po biegu integracyjnym zostaną rozegrane kolejne konkurencje: wyścigi na 33 m (sprinty i przez płotki) oraz 200 m (indywidualne i sztafety). Przerwy pomiędzy poszczególnymi konkurencjami umilą zawodnikom oraz kibicom występy artystyczne na specjalnie zaaranżowanej scenie.

Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne, a zapisy odbywały się za pośrednictwem szkół. Młodzi sportowcy wrócą do domów bogatsi nie tylko o sportowe wspomnienia, ale również nagrody, m.in. pamiątkowe medale i okolicznościowe koszulki. Spragnieni biegacze będą mogli spróbować nowej, wzbogaconej witaminami wody smakowej Kubuś Waterrr Sport, która została przygotowana z myślą o potrzebach najmłodszych konsumentów i idealnie sprawdza się na treningu czy podczas aktywnej zabawy.

Kubus Water Run

Organizatorem istniejącego od 2011 roku cyklu jest Fundacja Wychowanie przez Sport, a głównym sponsorem od 4 lat – marka Kubuś. We wszystkich zorganizowanych do tej pory biegach bawiło się już ponad 50 tysięcy dzieci. Cykl jest częścią kampanii „Rusz się z Kubusiem!”, w ramach której lider w kategorii soków i napojów dla dzieci oraz musów i wody smakowej wraz z ambasadorami Kamilem Grosickim, Kamilem Glikiem, Michałem Pazdanem oraz Bartoszem Kapustką promuje aktywność fizyczną wśród dzieci. Kubuś jest też obecny na innych wydarzeniach sportowych kierowanych do najmłodszych, organizując strefy aktywności m.in. podczas masowych biegów ulicznych, turniejów piłki ręcznej i tenisa ziemnego, latem na nadmorskich plażach, a zimą na polskich stokach narciarskich.

Aktywna zabawa na stadionie przy ul. os. Szkolne 39 w Krakowie rozpocznie się we wtorek o g. 9.00 i potrwa przynajmniej do godz. 12.45.

(ip)

fot. materiały organizatora

Zobacz także