Krakowscy funkcjonariusze prześwietlili pewną Ukrainkę. Efekt? Deportacja i zakaz wjazdu do Polski

Musisz przeczytać

Chciała się uczyć, ale popełniła przestępstwo. 33-letnia Ukrainka została wydalona z Polski i przed trzy lata nie może tu wracać.

Straż graniczna w Krakowie przeprowadziła kontrolę legalności pobytu wobec obywatelki Ukrainy. Cudzoziemka wjechała do Polski w grudniu, na podstawie paszportu biometrycznego. Celem jej przyjazdu była chęć podjęcia nauki w szkole policealnej, w związku z czym złożyła wniosek do Wojewody Małopolskiego o zezwolenie na pobyt czasowy.

– W trakcie czynności kontrolno – weryfikacyjnych funkcjonariusze ustalili, że kobieta figuruje w bazach danych jako osoba niepożądana na terytorium RP. Została bowiem skazana przez sąd rejonowy prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania za popełnienie przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów. Cudzoziemka w listopadzie ubiegłego roku chciała wjechać do Polski na podstawie paszportu biometrycznego i oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy. Nie została jednak wpuszczona do RP, gdyż przedstawione oświadczenie było fałszywe – informuje straż graniczna.

W tej sytuacji komendant placówki służby granicznej w Krakowie wydał wobec cudzoziemki decyzję o zobowiązaniu do powrotu wraz 3-letnim zakazem wjazdu na terytorium RP oraz państw strefy Schengen.

ip

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca