Krakowscy lekarze lecą z pomocą do Kamerunu

Musisz przeczytać

Krakowscy lekarze polecą pomagać do… Kamerunu. Akcja organizowana przez Okręgową Izbę Lekarską w Krakowie i Stowarzyszenie Lekarzy Prywatnie Praktykujących, to już kolejna edycja pomocy dla krajów potrzebujących. Tegoroczna cieszy się jednak największym zainteresowaniem wśród samych lekarzy. Do Kamerunu poleci w sumie aż 12 specjalistów.

Pierwsza wyjazd krakowscy lekarze zorganizowali w 2008 roku i polecieli do Kamerunu na własny koszt przy niewielkim wsparciu firm produkujących leki. W samolocie znajdowały się zaledwie cztery osoby. Teraz reprezentacja krakowskich lekarzy jest zdecydowanie większa. Do Kamerunu leci czterech chirurgów, dwóch anestezjologów, dermatolog, okulistka i studentka medycyny.

Na krakowskich lekarzy czeka już około 600 pacjentów, którzy na co dzień nie mają dostępu do służby zdrowia. Razem z lekarzami do Kamerunu polecą leki, środki opatrunkowe i sprzęt medyczny. Dzięki sponsorom dodatkowo uda się najprawdopodobniej wyposażyć jedną ze szkół w przybory szkolny, piłki oraz tornistry dla tamtejszych uczniów.

Krakowscy lekarzy wyruszą do Kamerunu już 19 lutego.

(pt)

fot. iStock.com/ Luann Johnson

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca