Krakowscy pacjenci będą… czytać książki

Pacjenci krakowskich szpitali będą mogli wykorzystać okres rekonwalescencji na nadrabianie zaległości w lekturach. W ramach akcji „Regał z kulturą” w kilkunastu placówkach pojawiły się regały wypełnione nowościami pochodzącymi z sześciu krakowskich oficyn. W sumie pacjenci krakowskich szpitali będą mieli do dyspozycji ponad 1,7 tys. książek. Tytuły będą dostosowane do specyfiki szpitala.

Pacjenci przebywający na leczeniu w krakowskich szpitalach nie będą mogli narzekać już na nudę. Teraz ich wolny czas będą mogli wypełnić lekturą nowych tytułów. W Szpitalu Dziecięcym im. Św. Ludwika książki pojawią się na oddziale starszych dzieci, które potrafią już czytać.

Z kolei w Szpitalu Uniwersyteckim na ul. Ujastek przygotowano coś zarówno dla dzieci, jak i mam oczekujących potomstwa. Na regale znalazły się m.in. poradniki dla przyszłych mam, ale również piątek wydanie „Przygód Kubusia Puchatka”. Nie zabraknie również kryminałów i lektury dla nieco bardziej wymagającej czytelnika.

Książki pojawiły się w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Św. Ludwika, Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, Szpitalu Zakonu Bonifratrów, w szpitalu na ul. Ujastek, w Żeromskim i innych placówkach opiekuńczo-leczniczych w Krakowie.

(tt)

Najnowsze

Co w Krakowie