„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Krakowscy policjanci uczyli żołnierzy kontroli nad tłumem [zdjęcia]

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Kontrola nad tłumem, postępowanie w przypadku użycia przez demonstrantów substancji łatwopalnych oraz użycie i wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego – tego krakowscy policjanci uczyli żołnierzy Kompanii Manewrowej 6 Batalionu Dowodzenia przygotowujących się do XLIV zmiany PKW KFOR w Kosowie.

Podczas szkolenia żołnierze musieli m.in.: przejść przez ogień, który wybuchał po rozbiciu butelek wypełnionych materiałami łatwopalnymi, przezwyciężyć lęk przed płomieniami oraz wiedzieć, jak je opanować. Zdjęcia ze szkolenia na stronie internetowej publikuje Zarząd Terenowy NSZZP OPP i SPKP w Krakowie

Krakowscy policjanci szkolili żołnierzy przed misją w Kosowie

Krakowscy policjanci szkolili żołnierzy przed misją w Kosowie

„Tego typu treningi są bardzo ważnym elementem szkolenia bojowego żołnierzy, w tym przypadku kontroli nad tłumem w czasie zamieszek i zachowania w radzeniu sobie z lękiem przed ogniem. Przeprowadzenie podczas ćwiczenia różnych wariantów działania, przekłada się na sprawne wykonywanie zadań przez żołnierzy w przypadku wystąpienia podobnych zdarzeń. Szkolenia mają na celu doskonalenie umiejętności nabytych w kraju, a także naukę procedur potrzebnych do wykonywania zadań mandatowych w rejonie Republiki Kosowa” – czytamy w komunikacie po kilkumiesięcznym szkoleniu.

(red)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca