Krakowscy policjanci wyprosili wiernych z kościoła!

Od soboty do poniedziałku funkcjonariusze interweniowali ponad 240 razy wobec osób, które nie miały maseczek. W ponad  230 przypadkach interwencje zakończyły się mandatami karnymi. Krakowscy policjanci interweniowali również w kościołach.

W czasie minionych świąt funkcjonariusze 10 razy interweniowali w związku ze zgłoszeniami o zbyt dużej liczbie wiernych wewnątrz kościołów. W 8 przypadkach informacje te nie zostały potwierdzone. W jednym przypadku policjanci zauważyli, że nie wszyscy wierni uczestniczący w nabożeństwie posiadali założone maseczki. W związku z tym nawiązano kontakt z księdzem odpowiedzialnym za organizację mszy, który nakazał wiernym założenie maseczek. Interwencja zakończona została pouczeniem.

– W innym przypadku mundurowi stwierdzili zbyt dużą ilość wiernych wewnątrz świątyni. Informacja ta została przekazana księdzu prowadzącemu nabożeństwo, który w trakcie mszy poprosił część wiernych o opuszczenie kościoła. Tym razem policjanci również zakończyli interwencje pouczeniem – podaje policja.

W czasie świątecznego weekendu funkcjonariusze sprawdzili też blisko 180 placówek usługowych, w tym 27 lokali gastronomicznych oraz 23 siłownie i kluby fitness. Nieprawidłowości ujawniono w jednej restauracji.

– W tym przypadku 15 osób zostało pouczonych, natomiast wobec 2 osób sporządzono dokumentacje, która skutkować może skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Informacja o nieprawidłowościach przekazana została także do służb sanitarnych, które mogą zastosować dodatkowe kary – informuje policja.

Ponadto od soboty do poniedziałku skontrolowane zostały 152 placówki handlowe oraz ponad 27 tysięcy osób przebywających na kwarantannie. Wobec 175 osób, których mundurowi nie zastali w miejscu obywania kwarantanny, toczą się postępowania.

ip

 

Najnowsze

Co w Krakowie