Krakowscy policjanci zatrzymali 23-latka. Znaleziony sprzęt nie pozostawiał wątpliwości

Musisz przeczytać

Maszyny służące do produkcji papierosów, żelazko elektryczne do zgrzewania folii na opakowaniach, mierniki wilgotności oraz przygotowane puste opakowania kartonowe z logiem jednej z popularnych firm produkujących wyroby tytoniowe – ten cały sprzęt znaleźli kakowscy policjanci u 23-latka z województwa świętokrzyskiego.

Policjanci udali się do jednej z miejscowości na terenie województwa świętokrzyskiego, gdzie według ich informacji 23-letni mężczyzna miał nielegalnie wytwarzać wyroby tytoniowe.

– Gdy weszli na teren jednej z posesji, ujawnili wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy oraz urządzenia służące do ich nielegalnej produkcji. Kryminalni podczas przeszukania posesji zabezpieczyli maszyny służące do produkcji papierosów, żelazko elektryczne do zgrzewania folii na opakowaniach, mierniki wilgotności oraz przygotowane puste opakowania kartonowe z logiem jednej z popularnych firm produkujących wyroby tytoniowe – informuje policja.

Okazało się, że za przestępczym procederem nielegalnej produkcji papierosów stoi 23-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego. Mężczyzna działał wbrew obowiązującym przepisom i nie posiadał wymaganego wpisu do rejestru producentów wyrobów tytoniowych za co odpowie przed sądem.

– Zgodnie z obowiązującymi przepisami za nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych oraz przenoszenie i posiadanie wyrobów tytoniowych oraz krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy, 23-latkowi poza wysoką karą grzywny grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 – informuje policja.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca