Krakowscy policjanci zlikwidowali gang narkotykowy z Podhala [video]

Fot. małopolska policja

Osiem zatrzymanych osób, 6 kg różnego rodzaju środków odurzających, blisko1500 sztuk tabletek extasy oraz ponad 274 tys. złotych w gotówce – to efekty akcji z udziałem krakowskich policjantów, przeprowadzonej na Podhalu.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu nowotarskiej komendy już kilka miesięcy temu wpadli na trop kilku osób zajmujących się przestępczością narkotykową na terenie Nowego Targu. Dochodzenie prowadzone było we współpracy i pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu.

We wtorek rano tj. 6 października br., policjanci z nowotarskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie weszli jednocześnie do kilkunastu mieszkań na terenie miasta i gminy Nowy Targ oraz jednego na terenie powiatu tatrzańskiego. Łącznie w przeprowadzonej akcji wzięło udział 70 funkcjonariuszy Policji.

POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PONAD 6 KG NARKOTYKÓW I ZATRZYMALI OSIEM OSÓB ZAMIESZANYCH W NARKOBIZNES

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową, Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie zatrzymali osiem osób za posiadanie narkotyków. Zabezpieczono ponad 6 kg różnego rodzaju środków odurzających, blisko1500 sztuk tabletek extasy oraz ponad 274 tys. złotych w gotówce.Więcej: https://bit.ly/3nviTL1

Opublikowany przez Małopolska Policja Czwartek, 8 października 2020

Zatrzymanych zostało siedmiu mężczyzn i jedna kobieta – jeden 25-latek, dwóch 32-latków, dwóch 35-latków i dwóch 46-latków z Nowego Targu oraz 34-letnia kobieta z gminy Nowy Targ. Podczas przeszukania mieszkań i samochodów policjanci znaleźli blisko 3,5 kg marihuany, 2,5 kg amfetaminy, ponad 350 gramów metamfetaminy, oraz 1486 sztuk tabletek extasy.

Narkotyki zapakowane były w mniejsze i większe foliowe worki. Część środków była poporcjowana i zapakowana w małe woreczki strunowe. Wartość rynkowa zabezpieczonych narkotyków wynosi ponad 200 tys. złotych. Ponadto policjanci zabezpieczyli gotówkę w kwocie ponad 274 tys. złotych.

Sześć z zatrzymanych osób prokuratorskie zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii usłyszało tego samego dnia. 25 i 35-latek oraz 34-latka usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, a 46-latek usłyszał zarzut uprawy konopi, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Drugi 35 i 46-latek usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Prokurator wobec podejrzanych zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego i dozoru Policji.

Dwóch mężczyzn w wieku 32-lat, u których policjanci znaleźli największą ilość narkotyków i pieniędzy, przed obliczem prokuratora stanęło w środę. Podejrzani usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku nawet do 10 lat. Obaj byli już w przeszłości karani i przebywali w zakładzie karnym. Jeden z podejrzanych działał w recydywie, więc grozi mu kara nawet do 15 lat odsiadki. Sąd na wniosek prokuratora wobec 32-latków zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Fot. małopolska policja

– Sprawa jest rozwojowa. Policja oraz prokuratura nadal prowadzą czynności w tej sprawie, które dokładnie wyjaśnią jaki był udział poszczególnych osób w tym nielegalnym procederze. Możliwe jest przedstawienie podejrzanym także zarzutu dotyczącego handlu narkotykami – informuje małopolska policja.

(red)

Zobacz także