Krakowscy radni apelują do prezydenta i premiera. W jakiej sprawie?

Krakowscy radni zaapelowali dziś do prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego o osobiste zaangażowanie w rozwiązanie problemów służby zdrowia, które są powodem trwającej akcji protestacyjnej medyków. Radni chcą, by prezydent i premier włączyli się do rozmów z protestującymi medykami.

Projekt rezolucji w tej sprawie zgłosił klub „Przyjazny Kraków”. Projekt został w trybie pilnym wprowadzony na środową sesję. Wieczorem został przegłosowany.

„W związku z narastającym kryzysem w ochronie zdrowia spowodowanym trudną sytuacją finansowa i brakiem postępów w rozmowach z protestującymi pracownikami ochrony zdrowia reprezentującymi wszystkie zawody medyczne, zwracamy się z apelem o niezwłoczne zaangażowanie Pana Prezydenta jak i Pana Premiera w rozmowy z protestującymi, które pozwolą na wypracowanie właściwych rozwiązań tak potrzebnych dla sprawnego funkcjonowania systemu ochrony zdrowia” – czytamy w projekcie rezolucji Rady Miasta Krakowa. Inicjatorzy apelu twierdzą, że brak postępów w rozmowach z protestującymi medykami zagraża bezpośrednio bezpieczeństwu zdrowotnemu.

(GS)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie