Krakowscy ratownicy wśród najlepszych

Musisz przeczytać

Krakowianie mogą być spokojni o swoje zdrowie – Kraków słynie bowiem z doskonale wyszkolonych ratowników medycznych, którzy w miniony weekend potwierdzili to podczas Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym w Tysowcu na Ukrainie, gdzie zdobyli II miejsce.

W miniony weekend zakończyły się pierwsze zimowe mistrzostwa organizowane przez Ukrainę. Do Tysowca zjechały ekipy ratunkowe z całej Europy. W sumie w zawodach wystartowały 22 zespoły. Najlepsza okazała się ekipa z Litwy, na drugim miejscu podium stanęła załoga z Krakowa: Rafał Burtyn, Marek Brzostowicz i Kamil Miodek. Krakowska załoga była jedynym trzyosobowym zespołem, który nie posiadał w swoich szeregach lekarza.

Podczas zawodów, ratownicy medyczni mieli za zadanie zmierzyć się z kilkunastoma zadaniami, w tym jednym zadaniem nocnym podczas którego ratownicy udzielali pomocy kilkunastu osobom, które spadły z wyciągu krzesełkowego stacji narciarskiej.

W ramach zawodów, ratownicy medyczni trenowali również udział w akcji ratowniczej po wypadku samochodowym oraz udzielanie pomocy osobom z problemami kardiologicznymi.

(pt)

fot. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca