Ratownicy zbroją się na ŚDM i szykują na atak

Musisz przeczytać

Krakowscy ratownicy medyczni przejdą szkolenia taktyczne – wszystko z myślą o odpowiednim przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży, które pod koniec lipca odbędą się w Krakowie. Ratownicy zostaną dodatkowo wyposażeni w kamizelki kuloodporne i specjalne pasy taktyczne oraz kaski.

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży wkraczają w decydującą fazę. Właśnie dlatego Krakowskie Pogotowie Ratunkowe zdecydowało się ogłosić ostatnie przetargi na doposażenie ratowników, którzy będą pracowali przy zabezpieczaniu ŚDM.

Oprócz dodatkowych środków sanitarnych i medykamentów, krakowskie pogotowie zaplanowało również zakup profesjonalnych kamizelek kuloodpornych i indywidualnych pakietów ochrony osobistej, które znajdą się na wyposażeniu ratowników. To m.in. kompletny kombinezon z dodatkowymi butami, panoramiczne gogle i unikalna maska ochronna. Sprzęt ma ochronić ratowników przed potencjalnymi zagrożeniami terrorystycznymi.

ŚDM, jak wojna

Wyselekcjonowana grupa 12 ratowników grupy Triage, oprócz profesjonalnych kamizelek kuloodpornych i odłamkoodpornych, zostaną również wyposażeni w specjalistyczną wiedzę z zakresu działań taktycznych i ochrony osobistej. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe w drodze przetargu wyłoni firmę, która przeprowadzi 48-godzinne szkolenie taktyczne ratowników oraz specjalne szkolenie z psychologii walki.

– Z tego co mi wiadomo, to w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia będziemy wystawieni na pierwszą linię frontu. Sam chętnie więc dowiem się, jak postępować w takiej sytuacji, która jest dla nas nowa, a że do zamachu czy ataku nie dojdzie, nikt nie jest nam w stanie zagwarantować – tłumaczy jeden z krakowskich ratowników medycznych, który będzie brał udział w zabezpieczeniu Światowych Dni Młodzieży.

Jak tłumaczą przedstawiciele KPR, zakup to obowiązek nałożony na ratowników przez służby odpowiedzialne za zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży oraz wizyty papieża Franciszka, który spotka się z młodzieżą z całego świata. Sprzęt tragi do specjalnej grupy Triage, która jest odpowiedzialna za ocenę stanu poszkodowanego i koordynującą kolejność i zakres udzielanej pomocy.

(pt)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca