Krakowscy rowerzyści w tyle… wciąż zimują

Musisz przeczytać

Warszawscy rowerzyści już w marcu będą mogli korzystać z miejskich wypożyczalni rowerów Veturilo. Stolica zdecydowała się bowiem już teraz udostępnić rowery dla mieszkańców. Krakowscy rowerzyści na takie udogodnienia nie mają co liczyć, wciąż trwa bowiem poszukiwanie nowego operatora, który będzie odpowiedzialny za obsługę wypożyczalni. Do 18 stycznia chętni mieli czas na zgłaszanie swoich ofert, zwycięzcy wciąż jednak nie znamy.

W przerwie zimowej Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu postanowił zmienić operatora przed którym postawione zostanie niełatwe zadanie. Krakowskich wypożyczalni miejskich rowerów ma być bowiem coraz więcej, a same pojazdy mają posiadać liczne udogodnienia dla nowych i obecnych użytkowników KMK Bike. Urzędnicy planują, że do połowy przyszłego roku, Kraków będzie posiadał 150 stacji i aż 1500 rowerów. Dodatkowo każdy rower ma być wyposażony w swój własny komputer pokładowy z nadajnikiem GPS, dzięki temu użytkownikom ma być łatwiej wypożyczać rowery, a operatorzy będą w stanie dokładniej namierzyć, gdzie znajduje się dany rower.

ZIKiT chce, by już w sierpniu tego roku liczba rowerów wzrosła z obecnych 300 do 800, a docelowo w lipcu przyszłego roku do 1500 rowerów. Nowością ma być również wprowadzenie całorocznej możliwości korzystania z miejskich rowerów, które do tej pory były dostępne dla użytkowników jedynie w okresie letnim.

Kraków ma kogo gonić, bo choćby wspomniana Warszawa dysponuje już na ten moment ponad 3 tys. Rowerów i 204 stacjami, a miejskie wypożyczalnie w Poznaniu zostały właśnie wyposażone w terminale zbliżeniowe, które są dodatkowo powiązane z kartami miejskimi. Podobne rozwiązanie znajdzie się również w stacjach miejskich rowerów w Łodzi, która postanowiła na rozwój infrastruktury rowerowej. W Krakowie pozostaje na razie cierpliwie czekać na rozstrzygnięcie przetargu na nowego operatora miejskich wypożyczalni rowerów KMK Bike.

(pt)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca