Krakowscy seniorzy do kina mogą wybrać się za darmo. Wkrótce kolejny seans

Wystarczy zgłosić się po bezpłatną wejściówkę i cieszy się kinem na światowym poziomie. W czwartek o godz. 17.00, odbędzie się pokaz filmu pt. „Najgorsze wiersze świata” w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay.

„Gdy Tamása rzuca dziewczyna, postanawia on wrócić z Paryża do rodzinnego Budapesztu. Lekarstwem na złamane serce ma być dość dosłowny powrót do czasów dzieciństwa i młodości, gdzie poszuka odpowiedzi na skomplikowanie ludzkich relacji i całego świata. Słodko-gorzki, ostentacyjnie (jak bohater) nieefektowny film z elementami groteski i absurdu” – zachęcają organizatorzy projekcji.

Na seans zaprasza Centrum Sztuki Współczesnej Solvay oraz Centrum Aktywności Seniora „Pasja”. Z kolei autorem programu, prelegentem i moderatorem dyskusji jest Maciej Gil – animator kultury filmowej, działacz ruchu klubowego, dziennikarz, prelegent i edukator.

Seans w czwartek o godz. 17.00, w sali widowiskowej CSW Solvay przy ul. Zakopiańskiej 62. Bezpłatne wejściówki do pobrania w sekretariacie CSW Solvay.

 

Najnowsze

Co w Krakowie