Krakowscy seniorzy szkolili się z bezpiecznej jazdy

Musisz przeczytać

Kilkunastu seniorów zakończyło szkolenie z doskonalenia techniki jazdy samochodem. Pod okiem wykwalifikowanych trenerów mogli sprawdzić siebie i swój samochód w nietypowych sytuacjach. Wszystko to w ramach miejskiego programu „Szczęśliwa 60-tka”

Uczymy seniorów jak zachować się w trudnych sytuacjach, jak do nich nie doprowadzać, jak radzić sobie z nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa – powiedział Paweł Janicki z Ośrodka  Doskonalenia Techniki Jazdy Moto Park Kraków. Jak zaznaczył, seniorzy to osoby które „zrobiły w życiu wiele kilometrów i mają spore doświadczenia a teraz chcą odświeżyć swoje umiejętności”.

Uczestnicy zajęć mogli sprawdzić swoje umiejętności na profesjonalnym torze. Szczególny nacisk położono  na ćwiczenia praktyczne na płytach poślizgowych, budowanie świadomości kierowcy oraz wskazanie potencjalnych zagrożeń występujących na drogach. Seniorzy mogli przećwiczyć kontrolowanych warunkach poślizgi oraz dowiedzieć się  jak działają nowoczesne systemy bezpieczeństwa w samochodach i jak prawidłowo z nich korzystać.

 – Na torze uczymy radzić sobie z sytuacjami nadzwyczajnymi np. wybiegający pieszy na drogę czy występującą na drodze śliska nawierzchnia. Na każdym etapie życia takie szkolenie jest podstawa aby po drodze poruszać się bezpiecznie i w sposób nie zagrażający innym uczestnikom ruchu – zaznaczył Paweł Janicki.

(JS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca