Krakowscy studenci mistrzami Europy Środkowej w programowaniu zespołowym

Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego wygrali Mistrzostwa Centralnej Europy w Programowaniu Zespołowym, które odbyły się w Ljubljanie (Słowenia). Jest to pierwsze zwycięstwo Uniwersytetu Jagiellońskiego w ponad 20-letniej historii startów w MIstrzostwach Centralnej Europy.

Zespół z UJ rozwiązał 10 z 12 zadań, wyprzedzając reprezentację Uniwersytetu Warszawskiego (która również rozwiązała 10 zadań, ale w gorszym czasie) oraz Uniwersytet Karola w Pradze i Uniwersytet w Zagrzebiu (po 8 zadań). Zwycięska drużyna reprezentowała Wydział Matematyki i Informatyki UJ.

Wygrywając zawody europejskie,  zawodnicy UJ zapewnili sobie miejsce w światowych finałach, czyli Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym (International Collegiate Programming Competition), których rozegranie zaplanowane jest w Egipcie w jesieni 2023 roku.

Na 5. miejscu, ze srebrnym medalem, uplasowała się kolejna drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego, w składzie: Vladyslav Denysiuk, Oleh Naver, Roman Yanushevskyi. Są oni tegorocznymi laureatami stypendium im. Franciszka Mertensa, pochodzącymi z Ukrainy.

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie