Krakowska Karta Rodzinna. Uważaj, żeby nie spotkała Cię niemiła niespodzianka

fot. Pixabay

Urząd miasta nazywa to „ważną informacją”, więc poinformujemy i my: niektórzy posiadacze Krakowskiej Karty Rodzinnej powinni złożyć wnioski o jej przedłużenie.

Przypominamy, że karta dotyczy rodzin, które mają co najmniej troje dzieci.

Termin ważności Krakowskiej Karty Rodzinnej określa zamieszczona na niej naklejka (hologram). Na naklejce znajduje się miesiąc i rok ważności karty. Dla przykładu: data ważności 08/2017 r. oznacza, że KKR ważna jest do 31 sierpnia 2017 r.

Wniosek o przedłużenie ważności Krakowskiej Karty Rodzinnej należy złożyć w ostatnim miesiącu jej ważności.

Dokumenty można składać w poniższych lokalizacjach UMK:

  •  ul. Stachowicza 18, I piętro, stanowisko 1 lub 2, w godzinach 7.40-15.30,
  • os. Zgody 2, parter, pokój 25, w godzinach 7.40-15.30 (dodatkowo utworzone stanowisko wyłącznie na okres od 1 sierpnia do 30 września).

Składając wniosek nie okazuje się już dokumentów tożsamości i aktów urodzenia osób, którym KKR ma zostać przedłużona. Nie dotyczy to wnioskodawcy (rodzica), który składając wniosek okazuje dokument potwierdzający tożsamość.

W przypadku, kiedy KKR ma być przedłużona dziecku pełnoletniemu, wnioskodawca okazuje ważną legitymację szkolną lub studencką dziecka. W przypadku nowych członków rodziny wymagane są do okazania dokumenty, jak w przypadku wniosku o wydanie Krakowskiej Karty Rodzinnej.

W 2016 r. w programie uczestniczyło 5320 rodzin, zostało wydanych 24 499 kart. Karta gwarantuje rodzinom z co najmniej trójką dzieci korzystanie z dynamicznie rozwijającego się systemu ulg, preferencji oraz rabatów, które oferują instytucje miejskie oraz podmioty komercyjne. Do programu przystąpiło 1555 partnerów niepublicznych.

Szczegółowe informacje oraz wzór wypełnionego wniosku dla rodziny z trójką dzieci o przedłużenie ważności Krakowskiej Karty Rodzinnej można znaleźć na stronie www.kkr.krakow.pl. Informacja telefoniczna: 12 616 50 50.

dn / inf. prasowa

zdjęcie tytułowe / fot. Pixabay

Zobacz także