Polityka

“Krakowska PO wykazuje mocne tendencje samobójcze, ale musi być jakiś limit”

Ja wiem, że krakowska Platforma Obywatelska od wielu lat wykazuje mocne tendencje samobójcze, ale musi być jakiś limit – uważa Łukasz Wantuch, radny Miasta Krakowa. – Prezydent Majchrowski to wszystko obserwuje i pewnie się uśmiecha. Będzie jak w tym kawale – skończyła się partyzantka, bo przyszedł leśniczy i zabrał zabawki.

Rzadko zgadzamy się z Łukaszem Wantuchem, ale tym razem… podpisujemy się rękami i nogami.

Jego wpis na Facebooku pozostawiamy bez komentarza.

Oto on:

W piątek Nowoczesna ogłosi, że jej kandydatem na prezydenta miasta Krakowa jest Grzegorz Filipek. Z całym szacunkiem dla pana Grzegorza, z którym miałem kiedyś przyjemność rozmawiać, wystawianie na kandydata na prezydenta drugiego co do wielkości miasta w Polsce osoby, która nie sprawowała nigdy żadnej funkcji pochodzącej z wyborów, nawet radnego dzielnicowego, jest aktem desperacji. Czemu nie kandyduje Jerzy Meysztowicz? Bo nie chce psuć sobie nazwiska. Rozumiem intencje pana Grzegorza i z jego punktu widzenia jest to dobre zagranie – wypromuje się świetnie. Ale co z tego będzie miała Nowoczesna poza kpinami?

Czytam również, że Platforma rozważa odstąpienie od wystawienia własnego kandydata i poparcie Nowoczesnej. Ja wiem, że krakowska Platforma Obywatelska od wielu lat wykazuje mocne tendencje samobójcze, ale musi być jakiś limit.

Ciekawy jestem również , kto wpadał na pomysł, by wyprowadzić Schetynę tylnym wyjściem. Wystarczyło, żeby po spotkaniu zszedł na 30 sekund do dziennikarzy i po problemie .

“Jaki był cel Pana wizyty u Prezydenta?” “Złożyłem mu spóźnione życzenia wielkanocne”

Prezydent Majchrowski to wszystko obserwuje i pewnie się uśmiecha. Będzie jak w tym kawale – skończyła się partyzantka, bo przyszedł leśniczy i zabrał zabawki.

(rg)

fot. PlatformaRP via Foter.com