Krakowska policja ostrzega i rozpoczyna kontrole

Musisz przeczytać

Zamarznięcia, czy zgony z wychłodzenia najczęściej dotykają bezdomnych. Dlatego policjanci wkrótce rozpoczną działania, mające na celu ochronę takich osób przed zgubnymi skutkami niskich temperatur.

Działania polegają m.in. na kontrolowaniu miejsc, w których mogą przebywać bezdomni i informowanie ich o placówkach znajdujących się w najbliższej okolicy, w których mogą uzyskać pomoc socjalną i medyczną. 

– Aby można było pomóc osobom zagrożonym wychłodzeniem, służby muszą posiadać informacje o miejscu ich przebywania. Pamiętajmy, że pomóc może każdy. Dlatego też, mając wiedzę o osobie potrzebującej, wystarczy powiadomić odpowiednie służby:  policję, straż miejską, czy też pogotowie ratunkowe. Nie bądźmy obojętni i reagujmy, gdy widzimy osoby bezdomne przebywające w miejscach, w których są narażone na zamarznięcie. Nasze zainteresowanie może uratować komuś życie – podaje policja.

Policja apeluje o przekazywanie telefonicznej czy e-mailowej informacji do najbliższej jednostki policji o osobach bezdomnych, które w czasie niskich temperatur będą przebywać w miejscach, w których są zagrożeni zamarznięciem.

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca