Z Krakowa na światowe wybiegi

Musisz przeczytać

To może rozpocząć szał na krakowską modę! Piosenkarka Conchita Wurst pokazała się w garniturze od projektantki Anny Syczewskiej, absolwentki Akadami Sztuk Pięknych w Krakowie. Austriacka drag queen, zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizja w 2014 roku, pojawiła się w stylizacji krakowianki podczas imprezy w Sydney.

– Skontaktował się z nami stylista Conchity i powiedział, że są fanami mojej marki Anniss. Chciał, aby piosenkarka wystąpiła w naszym garniturze podczas tournee w Sydney – mówi nam Syczewska, która wcześniej ubierała polskie gwiazdy, między innymi Patrycję Markowską, Melę Koteluk czy Julię Marcell.

Oto jak w garniturze marki Anniss prezentowała się w Sydney Conchita Wurst:

Strój pochodzi z kolekcji na sezon wiosna – lato 2016 „Amplitude”. Koszt marynarki to 1 200 złotych. Za spodnie trzeba zapłacić 700 złotych.

– Moja marka jest specyficzna i polska ulica chyba nie jest jeszcze na nią gotowa – przyznaje w rozmowie z KRKnews Syczewska. – Postanawiałam więc pójść trochę dalej i sięgnąć poza Polskę, bo właśnie za granicą znajduję większą grupę fanów marki. Uważam, że polska moda w ogóle otwiera się na świat. Natomiast ja chcę trafić do ludzi odważnych, pewnych siebie i pewnych swojej tożsamości – dodaje krakowianka.

Anna Syczewska to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem na wydziale rzeźby. Stypendystka i absolwentka University of Wolverhampton, School of Art. & Design na wydziale mediów i rzeźby w Wielkiej Brytanii. Stypendystka Ministra Kultury.

Łukasz Mordarski

fot. Anniss

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca