Krakowski InPost bojkotuje rosyjskie towary

Właściciel InPostu Rafał Brzoska poinformował, iż zarząd spółki  „podjął trudną i konieczną decyzję o niekupowaniu usług lub towarów firm rosyjskich i białoruskich”. Właściciel InPostu wezwał inne firmy do poparcia bojkotu.

„Zarząd Inpost podjął trudną i konieczną decyzję o nie kupowania usług/towarów firm rosyjskich i białoruskich, ale też od firm, w których akcjonariacie jest kapitał tych krajów” – poinformował w poniedziałek Rafał Brzoska, prezes InPostu oraz wystosował apel o wsparcie bojkotu – „Proszę kolegów z organizacji pracodawców – Pracodawcy RP, Polska Rada Biznesu, Polskie Towarzystwo Gospodarcze, Konfederacja Lewiatan oraz BCC – o wsparcie idei wśród swoich członków”

Przypomnijmy też, że Rafał Brzoska zaapelował w mediach społecznościowych, aby zgłaszały się do niego osoby, które organizują zbiórki darów na rzecz Ukrainy, ale mają kłopoty z ich transportem na wschód kraju. „Oddajemy się do dyspozycji z naszą flotą transportową”.

W 2021 roku InPost dostarczył 517,6 ml paczek, w tym 424,3 mln w Polsce. Spółka ma ponad 20,4 tys. paczkomatów, wśród nich większość – 16,4 tys. w Polsce.

 

(JS)

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie