Krakowski polityk o reformie sądownictwa: to oszustwo!

– To nie jest reforma sądownictwa. To oszustwo. Ona dotyczy tylko elity, Sądu Najwyższego – grzmiał dziś na antenie Radia Kraków Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider PSL stwierdził także, że „w kwestii ustaw o sądownictwie prezydent zmarnował swoją szansę”.

Do tej pory nie wiadomo, kiedy posłowie zajmą się prezydenckimi projektami. W obozie władzy widać natomiast tarcia.

–  Obserwuje wymianę zdań choćby na Twitterze i widać, że emocje w obozie zjednoczonej prawicy są ogromne. Gdyby była euforia i 100-procentowa akceptacja, to mogę się założyć, że te ustawy – niezależnie jak są grube i ile mają stron, artykułów, uzasadnień – już dzisiaj byłyby procedowane czy w komisji, czy na posiedzeniu plenarnym – mówił Kosianiak-Kamysz.

– Dzisiaj trwa rozważanie, jakie poprawki wnieść i czy prezydent jest w stanie je zaakceptować. My będziemy aktywni w całym procesie legislacyjnym. Jeżeli ktoś z członków PSL lub sympatyków chce już dziś wyrazić sprzeciw – u nas jest partia ludzi wolnych. Zawsze to cenię. W przeciwieństwie do partii, gdzie jedna osoba decyduje, u nas zawsze decyzja zapada w grupie i to jest nasza wartość – dodał krakowski polityk.

Cała rozmowa tutaj.

(źródło: Radio Kraków)

fot. Jan Lorek

Zobacz także