Krakowski radny atakuje! W tle pranie brudnych pieniędzy i kontakty z Putinem

Michał Drewnicki (drugi z prawej) / fot. RMK

Krakowska polityka lokalna wyszła poza miasto i od razu zahaczyła o najpotężniejszych ludzi świata… Michał Drewnicki, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa wezwał opozycję parlamentarną do wyjaśnieniach swoich powiązań z Ludmiłą Kozłowską, która oskarżana jest o ścisłą współpracę z Władimirem Putinem oraz przestępcami.

„Kiedy Pani Róża Thun i Platforma Obywatelska wytłumaczą się z kontaktów z Panią Kozłowską, która według Brytyjskich mediów miała pracować dla Putina przy destabilizacji i sianiu dezinformacji w naszym regionie? Chodzi również o pranie brudnych pieniędzy” – napisał na facebooku Drewnicki.

Wiceprzewodniczący RMK dodaje, że mąż Kozłowskiej pisał również poradniki dla opozycji. „Radził jak zablokować funkcjonowanie państwa polskiego, w celu odsunięcia Prawo i Sprawiedliwośći od władzy. Jak w soczewce widać komu na tym wszystkim zależy…” – pisze Drewnicki.

Kiedy Pani Róża Thun i Platforma Obywatelska wytłumaczą się z kontaktów z Panią Kozłowską, która według Brytyjskich…

Opublikowany przez Michał Drewnicki – wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Poniedziałek, 22 kwietnia 2019

Burza wokół Kozłowskiej wybuchła w niedzielę. „The Times” napisał o zarzutach komisji parlamentu Mołdawii wobec Fundacji Otwarty Dialog (jej szefową jest właśnie Kozłowska) o przyjęcie 1,5 mln funtów od szkockich firm-słupów w zamian za lobbowanie na rzecz oligarchów. Jeden z nich – Wiaczesław Platon – przebywa w więzieniu za pranie brudnych pieniędzy. W taki sposób miał zdefraudować ok. miliarda dolarów.

Fundacji Otwarty Dialog te oskarżenia nazywa absurdalnymi, ale to nie wystarcza Drewnickiemu. W tle oczywiście pojawia się również temat zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego, w których Thun będzie „jedynką” Koalicji Obywatelskiej w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

jk

 
 

Zobacz także