Krakowski radny przesłuchany przez policję. Usłyszy zarzuty karne

Łukasz Wantuch / fot. archiwum

Krakowski radny – Łukasz Wantuch został przesłuchany przez policję. Jak sam poinformował, najprawdopodobniej usłyszy zarzuty karne.

Radny Łukasz Wantuch został przesłuchany w sprawie zdarzenie z sierpnia zeszłego roku. Wtedy po jego interwencji na antyaborcyjnym billboardzie zasłonięto zdjęcie martwych płodów. Radny Przyjaznego Krakowa został wezwany w charakterze świadka, ale jak sam przyznaje, najprawdopodobniej usłyszy zarzuty karne. Chodzi o art. 124 kodeksu wykroczeń, a więc niszczenie cudzego mienia.

„Zostałem właśnie przesłuchany na Policji na podstawie doniesienia Bawer Aondo-Akaa i Fundacja Pro – Prawo do Życia wspieranej przez Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Chodzi o „zniszczenie” mienia, czyli zaklejenie billboardu ze zdjęciami płodu na 29 Listopada. Przypominam, że dokonał tego właściciel nośnika pod wpływem presji społecznej. Mimo tego, najprawdopodobniej zostaną mi przedstawione zarzuty karne, o czym zostałem uprzedzony podczas przesłuchania. Powodu możecie się domyślać” – napisał radny w mediach społecznościowych.

(GS)

Zobacz także