Krakowskie CBŚP pomogło udaremnić wielki przemyt broni!

Zlikwidowany kanał przerzutowy broni palnej, amunicji, tłumików oraz narkotyków – to efekt wspólnych działań policjantów CBŚP, prokuratury i szwedzkich służb.

Podczas działań zatrzymano 7 osób i zabezpieczono 10 jednostek broni palnej (Glock) oraz amunicję.

– Policjanci udaremnili także przemyt 3 jednostek broni maszynowej z tłumikiem i amunicją oraz 2 kg 3CMC. Operacja została przeprowadzona na terenie Polski i Szwecji, przy wsparciu polskiego oficera łącznikowego – informuje CBŚP.

Grupa znana był już funkcjonariuszom, ale największe uderzenie nastąpiło kilka dni temu. Policjanci CBŚP z Rzeszowa, przy wsparciu z Krakowa, Rzeszowa i Poznania, zatrzymali 4 osoby i przeszukali ich miejsca zamieszkania i użytkowania.

– Na terenie województwa śląskiego i wielkopolskiego zabezpieczono łącznie 70 szt. różnego rodzaju amunicji, 2 magazynki, amfetaminę, marihuanę, MDMA oraz stację radiową mogącą służyć do nasłuchu policyjnych częstotliwości. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono samochód oraz 17 tys. zł w gotówce – podaje CBŚP.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, posiadania nielegalnej broni palnej czy wewnątrzwspólnotowego obrotu środkami odurzającymi. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zadecydował o zastosowaniu wobec wszystkich zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

jk

Najnowsze

Co w Krakowie