Krakowskie fontanny do przeglądu. Jedna z nich zagra muzykę z „Piratów z Karaibów”

fot. Franciszek Vetulani via Wikipedia

Krakowskie fontanny są właśnie przygotowywane do nowego sezonu, który rozpocznie się 1 maja i potrwa do 10 października. Aby wszystko działało wtedy jak należy, fontanny właśnie przechodzą przegląd, mają montowane dysze, usuwane są ewentualne usterki i zabrudzenia.

ZIKiT opiekuje się 15 fontannami i jednym brodzikiem w Krakowie. Znajdują się one w różnych częściach Krakowa: przy Uniwersytecie Rolniczym, w Parku Krakowskim, Parku Jordana, w Rynku Głównym, na Plantach przy Starym Kleparzu, Filharmonii, Placu Szczepańskim, na Małym Rynku, Placu Mariackim, Placu Marii Magdaleny, Placu Wolnica, Rynku Podgórskim, Placu Niepodległości, w Parku Zaczarowana Dorożka, Parku Tysiąclecia. Dodatkowo fontanna na Placu Szczepańskim jest oświetlana i może wygrywać melodię. W ubiegłym roku w wyznaczonych dniach grała hymn Światowych Dni Młodzieży, a w tym roku będzie to prawdopodobnie muzyka z filmu „Piraci z Karaibów”.

Warto pamiętać, że mimo tych prac porządkowych, nie są to miejsca, w których wolno się kąpać. Fontanny mają zamknięty obieg wody i chociaż są oczyszczane różnymi środkami chemicznymi, mogą przenosić wiele bakterii i grzybów.

(wm, krakow.pl)

fot. Franciszek Vetulani via Wikipedia

Zobacz także