Krakowskie kina studyjne przenoszą się do internetu! Ile będzie kosztować wirtualny seans?

fot. Pixabay

Stowarzyszenie Kin Studyjnych przygotowuje platformę, gdzie kilkadziesiąt kin studyjnych z całej Polski będzie prezentować unikatowy program filmowy. Wśród placówek znalazły się Kino Studyjne Sfinks oraz Kino Agrafka. Repertuar będzie cyklicznie zmieniany, a cena biletu na wirtualny seans będzie wynosić 15 złotych. Skusicie się? 

Na platformie MOJEeKINO.pl będzie można oglądać filmy arthousowe. W akcji weźmie udział 47 kin z całej Polski, a każde z nich będzie miało zupełnie inny repertuar. W serwisie znajdziemy filmy dystrybutorów takich jak m.in. Aurora Films, Mayfly, Hagi, Galapagos, Spectator, Next Film, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Velvet Spoon.

– Na platformę widz będzie mógł wejść z poziomu strony MOJEeKINO.PL, ale także z poziomu strony swojego ulubionego kina. Każde kino przygotuje swój indywidualny program skrojony na potrzeby jego widzów. Podobnie jak w kinie tradycyjnym repertuar będzie cyklicznie zmieniany, ale także wzbogacany o wydarzenia dodatkowe – spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne, a nawet festiwale filmowe. Platforma przystosowana będzie dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu – część filmów wyświetlanych będzie z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących – możemy przeczytać na stronie SKF.

Kiedy będzie można oglądać filmy? 

Serwis zacznie działać 21 maja. Uruchomieniu platformy będzie towarzyszyć pierwszy festiwal filmowy online Wiosna Filmów. W ramach imprezy, która rozpocznie się 29 maja, do wyboru będzie 30 filmów, a wiele z nich zostanie pokazanych premierowo lub przedpremierowo. Bilet na każdy seans będzie kosztować 15 zł. 

js

Zobacz także