Krakowskie MPK docenione za działania na rzecz ekologii

27 lipca w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej MPK SA w Krakowie otrzymało dyplom za działania na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego, w ramach konkursu „EKOJANOSIK 2018”. Nagrodę wręczali Posłowie Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska w obecności m.in. Jerzego Kwiecińskiego, Ministra Inwestycji i Rozwoju.  

Przypomnijmy, że celem nagrody Ekojanosik jest wyróżnienie przez Krajową Radę Ekologiczną m.in. samorządów terytorialnych oraz podmiotów gospodarczych za zrealizowanie działań mających istotny i znaczący wpływ na poprawę i stan środowiska naturalnego regionu oraz świadomości ekologicznej Polaków.

Warto podkreślić, że Kraków to pierwsze miasto w Polsce, w którym została uruchomiona regularna linia obsługiwana autobusami elektrycznymi. Kraków jest liderem e-mobilności i posiada najwięcej bezemisyjnych autobusów w Polsce. W ramach porozumienia z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju MPK planuje zakup do 161 autobusów elektrycznych.

Jeszcze w tym roku, dzięki zakupom 160 nowych autobusów w stolicy Małopolski będą kursować wyłącznie pojazdy z silnikami Euro 5, Euro 6 oraz autobusy hybrydowe i elektryczne.

Najnowsze

Co w Krakowie