Krakowskie sześcioraczki dostaną od województwa 100 tys. zł!

fot. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Prokocimiu

Województwo małopolskie wesprze finansowo rodzinę sześcioraczków z Tylmanowej. Do rodziców Filipa, Tymona, Zosi, Kai, Malwiny i Neli trafi 100 tys. zł. To jednak niejedyne wsparcie jakie otrzymają. Zarząd chce pomóc rodzinie w dłuższej perspektywie.

Uchwała w tej sprawie została jednogłośnie przyjęta podczas ostatniej sesji sejmiku województwa.

Tradycja

– W Małopolsce jest tradycją, że pierwsze bliźnięta urodzone w każdym kolejnym roku kalendarzowym otrzymują wsparcie województwa. Nie mogliśmy więc pominąć tak niezwykłego wydarzenia, jak przyjście na świat sześcioraczków. Gratulacje i serdeczne słowa to miłe gesty, którym powinna towarzyszyć realna pomoc, dlatego zdecydowaliśmy o przekazaniu rodzinie kwoty 100 tys. zł. Liczymy, że ułatwi to rodzicom odnalezienie się w nowej sytuacji – mówi marszałek województwa Witold Kozłowski.

Władze województwa przekonują, że na jednorazowym wsparciu się nie skończy. – Chcemy podjąć dalsze działania, które zapewnią długofalowe wsparcie, bo wiemy, że pomoc będzie potrzebna przez kolejne lata – zapowiada Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Wielka rzadkość

Przypomnijmy, rodzeństwo – cztery dziewczynki i dwóch chłopców, przyszło na świat 20 maja w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim. Przypadki tak mnogich ciąż są niezmierną rzadkością. Zdarzają się średnio raz na 4,7 mld.

Zobacz także