Kranowianka ruszyła w miasto!

Wraz z powrotem działalności krakowskiej gastronomii, wraca akcja Wodociągów Miasta Krakowa ,,W Krakowie pijemy kranowiankę”, dedykowana krakowskim restauratorom.

Akcja została reaktywowana w lipcu 2019 r. i jest integralną częścią kampanii ,,W Krakowie dobra woda prosto z kranu”. Nie bez przyczyny data wznowienia przypada na lipiec – miesiąc bez plastiku. Jednym z celów akcji jest właśnie ochrona środowiska poprzez redukcję zużycia plastiku. 

Wodociągi Miasta Krakowa zachęcają krakowskich restauratorów do serwowania swoim gościom wody prosto z kranu. Inicjatywa skierowana jest zarówno do lokali, które już podają wodę z kranu jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć jej serwowanie. Jednym z elementów współpracy jest możliwość zorganizowania dla klientów prelekcji dotyczącej jakości krakowskiej kranowianki, materiały informacyjne, czy akcje typu czerwcowa „zgarnij bidony”. Do programu dołączyło już prawie 40 lokali i z pewnością ich liczba będzie rosła.

W większości krajów europejskich w restauracjach, kawiarniach standardem jest oferowanie gościom wody z kranu. Zgodnie z wytycznymi nowej dyrektywy unijnej z 2019 r. dotyczącej jakości wody pitnej państwa członkowskie mają m.in. obowiązek  zwiększenia dostępu do wody pitnej poprzez montaż pitników w miejscach publicznych czy właśnie serwowanie jej w restauracjach. 

Jak przyłączyć się do akcji? Więcej na: https://prostozkranu.krakow.pl/w-restauracji.html

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie