Krawiectwo czy fotografia? Co robią mieszkańcy Krakowa w wolnych chwilach? [zdjęcia]

Krakowianie / fot. Paweł Wodnicki

– Kolejny tydzień bezśnieżnej zimy i temperatur zgoła wiosennych, a nie lutowych. A tak bardzo marzy mi się choć jeden śnieżny dzień, by zrobił się malowniczy plener do zdjęć… Poza tym w mieście ewidentnie zwiększył się ruch, bo do szkół po feriach wrócili uczniowie. W rozmowach z krakowianami króluje oczywiście temat dziwnej zimy i przeciągających się remontów – mówi dla KRKnews.pl Paweł Wodnicki, pomysłodawca projektu Krakowianie na Instagramie.

Agnieszka to na jakiś czas ostatnia przedstawicielka policyjnych oddziałów prewencji w projekcie bo mundurowi trochę za bardzo zdominowali ranking. Ale nie ma się co dziwić sympatii krakowian do policji, jeśli reprezentują ją tak sympatyczni mundurowi jak choćby właśnie Agnieszka, sfotografowana na ul. Kanoniczej.

Piękna pogoda (choć lekko wietrzna co widać) zachęciła Piotra do wypicia kawy na bulwarach nad Wisłą, tuż obok Skałki. Nie tylko zrobiliśmy zdjęcie, ale też pogadaliśmy o fotografii, którą nasz bohater również się pasjonuje. Ale jego żywioł to aktywność społeczna i wolontariat. Uważni czytelnicy projektowych postów mogą skojarzyć Piotra ze zdjęcia ze styczniowego Finału WOŚP.

View this post on Instagram

@krakowianie Piotr. O pracy nie bardzo chce mówić – woli o tym co go pasjonuje a jest tego niemało… Po pierwsze wolontariat i WOŚP. Nasze pierwsze spotkanie i zdjęcie miało zresztą miejsce podczas marszu WOŚP w czasie ostatniego finału (jeśli wrócicie do tego styczniowego posta wśród kilku slajdów znajdziecie właśnie Piotra). Po drugie bieganie. A do tego jest podróżoholikiem i góroholikiem 🙂 No i amatorem porannej kawy nad Wisłą. Właśnie w tym miejscu niedaleko Skałki można go spotkać z ulubionym kubkiem. Dzielnica Kazimierz. Bulwary w okolicy Skałki. #skalka #WOŚP #krakow #cracow #lovekrakow #kochamkrakow #krakowiaczekcija #bieganie #biegaczekrakow #fotoprojekt #portraitphotography #streetportrait #fotografkrakow #portret #krakowianie #naturallight #portrety #portraits

A post shared by Pawel Wodnicki (@krakowianie) on

Bardzo się cieszę z udziału Gieni w projekcie. W dobie wirtualnych pieniędzy, wirtualnej gospodarki i generalnie wirtualnego wszystkiego ludzie tęsknią za zawodami w których można dotknąć efektu własnej pracy i naocznie poczuć satysfakcję klienta. Nasza bohaterka od 18 lat prowadzi własną pracownię krawiecką i jak widać w komentarzach zyskała wiele sympatii krakowian.

Zajrzyjcie koniecznie na Krakowianie, a dowiecie się m.in. skąd do Krakowa przybył Kuba i co studiuje Michalina.

Paweł Wodnicki

Zobacz także