Krok do umowy na Igrzyska Europejskie. Znajdzie się w niej ważny zapis

Miasto jest bliskie uzgodnienia jest treści kluczowej umowy związanej z organizacją Igrzysk Europejskich.

Igrzyska Europejskie, które Kraków wraz z Małopolską mają zorganizować w 2023 roku, budzą duże kontrowersje. Prezydent Jacek Majchrowski wielokrotnie apelował do rządu w sprawie gwarancji finansowych na imprezę. Nie doczekał się ich do tej pory.

Dlatego w kluczowym dokumencie dotyczącym organizacji imprezy miałby znaleźć się zapis dotyczący gwarancji finansowych ze strony polskiego rządu.

– W umowie ma się jednak znaleźć zapis mówiący o tym, że jeżeli nie będzie rządowych gwarancji finansowych do końca tego roku, to umowa straci swoją ważność – powiedział Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. rozwoju kultury fizycznej na łamach „Dziennika Polskiego”.

Przypomnijmy, że na początku czerwca Klub radnych Kraków dla Mieszkańców zgłosił projekt uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie referendum na temat Igrzysk Europejskich. Krakowianie mieliby odpowiedzieć tylko na jedno pytanie – czy są za (lub przeciw) współorganizacji tej imprezy przez miasto Kraków. Referendum mogłoby się odbyć jesienią. Pomysł skrytykował m.in. marszałek Witold Kozłowski.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie