Krok od tragedii. Pijany kierowca odwoził dzieci do szkoły

Musisz przeczytać

To jest skandal! Nawalony jak działo kierowca wsiadł za kierownicę autobusu i w takim stanie, nie bacząc na zagrożenie, wiózł dwadzieścioro niepełnosprawnych dzieci do szkoły.

Do zdarzenia doszło w Oświęcimiu na Osiedlu Zasole.

– Policjanci, jak co dzień, pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tuż przed godziną 08.00 zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę autokaru, który  właśnie odjeżdżał sprzed Specjalnego Ośrodka Szkolno – wychowawczego w Oświęcimiu. Za kierownicą autobusu siedział 61 – letni mieszkaniec Oświęcimia, od którego policjanci wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało – 0,58 promila alkoholu. W związku z tym kierowca został zatrzymany. Jak ustalili policjanci kilka minut wcześniej kierowca przywiózł do szkoły dwadzieścioro dzieci uczących się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-wychowawczym – mówi Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd  obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

(ip)

fot. KWP

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca