Kropla dobra od Wodociągów Miasta Krakowa dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie

Musisz przeczytać

4 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych. To jeden z tych dni, który skłania nas do refleksji nad losem tych bezbronnych czworonogów.

Szacuje się, że w Polsce zwierząt bez domu może być nawet blisko 4 miliony. Oczywiście nie możemy pomóc wszystkim, ale liczy się każdy gest.

Wodociągi Miasta Krakowa pomogły lokalnie, przekazując 12 000 zł dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Rybnej. Pieniądze zostaną przeznaczone na specjalistyczną karmę oraz leki.

W schronisku przebywa przeciętnie około 200-300 psów i 100-300 (w zależności od pory roku) kotów różnych ras i wielkości. Większość z tych zwierząt niestety wymaga stałego leczenia, które jest kosztowne.

Schronisko można wspierać na różne sposoby, co krakowianie czynią od lat. W wielu instytucjach organizowane są zbiórki karmy, koców i innych niezbędnych rzeczy. Można przekazać 1% podatku czy też wspomóc konkretną sumą.

Można też w ramach wolontariatu wyprowadzać psiaki na spacer, czy opiekować się nimi dorywczo. Nieocenioną formą pomocy i troski jest danie zwierzakowi domu, w którym będzie się czuł bezpieczny i kochany.

Pamiętajmy, że zwierzęta bezdomne, czy mieszkające w schronisku w większości kiedyś ten dom miały. Często są porzucane bo wymagają specjalnej opieki, więcej cierpliwości, lub zwyczajnie są dla kogoś niewygodne.

Stajemy się odpowiedzialni za to co oswoiliśmy, dlatego zanim pojawi się w naszym domu nowy pupil przemyślmy to dokładnie.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca