Krótkie oświadczenie Gowina. „Zaczynamy nowy etap”

Jarosław Gowin został zdymisjonowany z funkcji wicepremiera. – Wraz z przyjaciółmi z Porozumienia zaczynamy nowy etap – napisał na Twitterze. W środę, 11 sierpnia 2021 roku, zarząd Porozumienia zdecydował, że jego posłowie wychodzą z klubu parlamentarnego PiS i tworzą osobne koło poselskie.

Informację o dymisji wicepremiera z Krakowa przekazał rzecznik rządu Piotr Müller. – Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii – powiedział dziennikarzom.

Dymisja Jarosława Gowina! To koniec Zjednoczonej Prawicy?

Tę decyzję na Twitterze Jarosław Gowin skomentował krótko:

Praca dla dobra Najjaśniejszej Rzeczypospolitej była dla mnie zaszczytem. Od jutra wraz z Przyjaciółmi z Porozumiania zaczynamy nowy etap. Dalej będziemy skutecznymi rzecznikami klasy średniej, samorządów oraz wszystkich ludzi przedsiębiorczych. Zapraszamy do współpracy!” – napisał Gowin.

 

W środę zarząd Porozumienia oficjalnie zdecydował o wyjściu ze Zjednoczonej Prawicy. Posłowie związani z Jarosławem Gowinem opuszczają klub PiS i tworzą osobne koło. Jak będzie znany skład tego koła, okaże się, ilu posłów rzeczywiście stanęło po stronie byłego wicepremiera z Krakowa, a ilu PiS przeciągnęło na swoją stronę.

Najnowsze

Co w Krakowie