Kryzysowe spotkanie PiS w Krakowie. Kto się zjawił?

Nocne spotkanie najważniejszych polityków Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie ściągnęło pod Wawel niespodziewanych gości. Rozmowy były, ale decyzje co do przyszłości Zjednoczonej Prawicy mają być podjęte dopiero w poniedziałek.

W piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński przyjechał do Krakowa, by uczestniczyć na Wawelu we mszy św. Odprawionej z okazji kolejnej miesięcznicy pogrzebu jego brata, sp. Lecha Kaczyńskiego, prezydenta RP. Przy okazji władze PiS zorganizowały spotkanie, na którym omawiano sytuację po głosowaniu nad ustawą o ochronie zwierząt. 38 posłów PiS, w tym posłowie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, głosowali przeciw. Władze PiS grożą ich ukaraniem i rozpadem Zjednoczonej Prawicy.

W spotkaniu poświęconym kryzysowi w koalicji rządowej uczestniczyli m.in Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, europosłowie Joachim Brudziński i Ryszard Czarnecki czy Adam Lipiński. Reporter Gazety Wyborczej przed siedzibą PiS w Krakowie sfotografował niespodziewanego gościa – Mariana Banasia, prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

Po spotkaniu Ryszard Terlecki powiedział dziennikarzom, że decyzje co do przyszłości Zjednoczonej Prawicy zapadną w poniedziałek.

(GEG)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie