Krzysztof Penderecki spocznie w Panteonie Narodowym. Uroczysty pogrzeb dopiero po zakończeniu epidemii koronawirusa

Musisz przeczytać

Prochy Krzysztofa Pendereckiego, wybitnego kompozytora, Honorowego Obywatela Miasta Krakowa, zostaną złożone w Panteonie Narodowym w krypcie pod prezbiterium kościoła św. Piotra i Pawła w Krakowie. Teraz przewidziano tylko uroczystą mszę z udziałem najbliższej rodziny i tymczasowe złożenie urny z prochami w krypcie bazyliki św. Floriana.

Jak informuje Urząd Miasta Krakowa, msza pogrzebowa przy trumnie z ciałem ś.p. prof. Krzysztofa Pendereckiego będzie miała charakter prywatny. W uroczystości weźmie udział tylko najbliższa rodzina. „Następnie, zgodnie z wielowiekową krakowską tradycją pogrzebów osób wybitnych i wyjątkowo zasłużonych, urna z prochami Maestro zostanie tymczasowo złożona w krypcie bazyliki św. Floriana” – czytamy w komunikacie.

Oficjalne uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Pendereckiego odbędą się po ustaniu epidemii koronawirusa. W porozumieniu z rodziną kompozytora, prezydentem Krakowa i rektorem Akademii Muzycznej w Krakowie, zostanie odprawiony uroczysty pogrzeb. Prochy Krzysztofa Pendereckiego zgodnie z decyzją Kapituły Panteonu Narodowego, zostaną złożone w Panteonie Narodowym w krypcie pod prezbiterium kościoła św. Piotra i Pawła w Krakowie.

commons.wikimedia.org

Krzysztof Penderecki urodził się 23 listopada 1933 r. w Dębicy. Zmarł 29 marca 2020 r. Miał 86 lat. Był jednym z największych współczesnych kompozytorów i dyrygentów, był też jednym z najbardziej znanych Polaków na świecie. W 2013 r. otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.

GS

Powstała księga kondolencyjna dla Krzysztofa Pendereckiego. Wpisać może sią każdy

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca