Krzysztof Radwan nie żyje. Odszedł wieloletni dyrektor muzeum lotnictwa

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie poinformowało o śmierci Krzysztofa Radwana, który pełnił funkcję dyrektora placówki od 1989 do 2021 roku. Krzysztof Radwan zmarł po długiej chorobie, w listopadzie skończyłby 71 lat.

„Muzeum Lotnictwa Polskiego z głębokim żalem informuje, iż w dniu 14 maja 2024 roku odszedł Krzysztof Radwan, długoletni Dyrektor naszej instytucji” – napisano na stronie internetowej muzeum. „Krzysztof odszedł po długiej i ciężkiej chorobie, pozostawiając po sobie dobre wspomnienia” – dodano.

Krzysztof Radwan (ur. 30 listopada 1953 roku w Krakowie) był absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie i Politechniki Krakowskiej, gdzie ukończył specjalność pojazdy samochodowe i silniki na Wydziale Mechanicznym. Przed objęciem stanowiska dyrektora MLP pracował m.in. w macierzystej uczelni.

Od czerwca 1989 roku objął obowiązki dyrektora ówczesnego Muzeum Lotnictwa i Astronautyki. Za jego kadencji, w listopadzie 1989 roku nastąpiła zmiana nazwy na Muzeum Lotnictwa Polskiego. W listopadzie 2020 roku Krzysztof Radwan – po 31 latach pracy na stanowisku dyrektora muzeum – przeszedł na emeryturę. 

Za swą działalność był odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Odznaką Honoris Gratia.

Dyrektor w latach 1992-1996 doprowadził do kompleksowej restauracji, połączonej z pracami naukowo-badawczymi, samolotów z czasów pionierskich lotnictwa i Wielkiej Wojny.

 

Najnowsze

Co w Krakowie