Ksiądz, który molestował niepełnosprawną kobietę, opuścił małopolską parafię

Przez kilka lat krakowska kuria ukrywała fakt, że jeden z księży molestował seksualnie niepełnosprawną starszą kobietę. Dopiero teraz duchowny poniósł konsekwencje.

Do bulwersujących zdarzeń dochodziło na oddziale geriatrycznym w szpitalu w Makowie Podhalańskim. „Według nieoficjalnych informacji, w kwietniu 2017 roku ksiądz został przyłapany na kontaktach z półprzytomną pacjentką, gdy dotykał ją w sposób, który jednoznacznie wskazywał na molestowanie. Wtedy błyskawicznie zareagowały władze szpitala. Zakazały księdzu wstępu do placówki, a ordynator o wszystkim powiadomił kurię w Krakowie” – informowało radio RMF.

Kuria przez cztery lata milczała w tej sprawie, choć powinna powiadomić policję i prokuraturę. Stało się to dopiero w lutym tego roku i kapłan Kazimierz K. usłyszał zarzut molestowania seksualnego osoby niepoczytalnej.

„Arcybiskup krakowski Marek Jędraszewski przeniósł księdza do parafii w Bachowicach, w powiecie wadowickim, gdzie wykonywał obowiązki wikariusza. Obecnie zapadła decyzja, że ksiądz musi opuścić parafię” – informuje lokalny serwis wadowice24.pl.

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie