Ksiądz (!) ostro o arcybiskupie krakowskim: To przywódca nienawiści, który dzieli Kościół!

To nie przytyki, ani uszczypliwości, ale wytoczenie najcięższych dział. „Arcybiskup stał się politykiem, który zamiast ludzi do Kościoła przyciągać, sprawia, że zgorszeni katolicy od Kościoła odsuwają się” – napisał na Facebooku ksiądz Stanisław Walczak.

Duchowny nie zostawił na Marku Jędraszewskim, arcybiskupie krakowskim suchej nitki. Zresztą ks. Walczak znany jest z ostrych sądów oraz krytycznego podejścia do rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Po raz kolejny dał tego wyraz we wpisie „Piąta Strona Świata – Rebelianci Uderzają”. Nie jest on poświęcony w całości arcybiskupowi Jędraszewskiemu, ale fragmentami mocno w niego uderza.

Arcybiskup stał się politykiem

„W Polsce jest dwóch przywódców nienawiści wobec tzw. wolnych mediów, demokracji i Unii Europejskiej. Jeden to Prezes, drugi Arcybiskup [Jędraszewski – przyp. red.]. Swoim autorytetami wspierają wspólną walkę. A Pan Prezes zagroził: „Kto atakuje Kościół, ten atakuje Państwo!”.

Tak obwarowany siłą i przemocą ramienia świeckiego, Arcybiskup stał się politykiem, który zamiast ludzi do Kościoła przyciągać, sprawia, że zgorszeni katolicy od Kościoła odsuwają się. Popiera rozdarcie w narodzie i jest współaktorem podziałów Kościele w Polsce. Niezwykły dorobek następcy św. Jana Pawła II na stoicy arcybiskupiej w Krakowie” – napisał bez ogródek Walczak.

Kolejna kontrowersja arcybiskupa

Jędraszewski nigdy nie ukrywał, że jest zwolennikiem obecnej władzy. Podczas mszy świętej na Wawelu dał jasno do zrozumienia, że w Smoleńsku dokonano zamachu, co z kolei Walczak nazwał „praniem ludzkich mózgów”.

Kilka tygodni temu Jędraszewski bardzo krytycznie wypowiedział się również o kontrmanifestacjach w czasie miesięcznic smoleńskich i porównał je z działaniami w stanie wojennym.

dn

zdjęcie tytułowe / fot. Adam Bujak/Wydawnictwo Biały Kruk / wikimedia

Metropolita krakowski ostro! Kontrmanifestacje smoleńskie porównuje do działań SB

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie