Ksiądz pedofil w areszcie. Historię molestowanego ministranta opisał ksiądz Isakowicz-Zeleski

fot. Pixabay

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu na 3 miesiące aresztowano księdza z Ostrowca Świętokrzyskiego, który jest podejrzewany o czyny pedofilskie – informuje RMF FM. Historię ministranta, dziś kleryka, molestowanego przez księdza pedofila opisał wcześniej na swoim blogu ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

„Krystian (imię zmienione) urodził się w rodzinie praktykujących katolików. Będąc uczniem III klasy szkoły podstawowej, został ministrantem w parafii X. Mając 12 lat, stał się obiektem karygodnego zachowania seksualnego ze strony tamtejszego księdza proboszcza A. Sprawę zgłosił księdzu wikaremu B., a następnie idąc za jego radą ówczesnemu Biskupowi Ordynariuszowi i Biskupowi Pomocniczemu, z którymi rozmawiał osobiście, a którzy obiecali zająć się tym wszystkim. Przekazał też kurii taśmę magnetofonową, za pomocą której nagrał wypowiedzi proboszcza, a która potwierdzała jego zeznania” – opisuje ks. Isakowicz-Zeleski.

„Proboszcz po złożeniu doniesienia przez ministranta nie został jednak zawieszony, ale przeniesiony z urzędu proboszcza w X na urząd proboszcza w Y. Na nowej placówce przez kilka lat nadal posiadał misję kanoniczną do nauczania dzieci w szkole podstawowej, co wobec opisanych wydarzeń nie powinno mieć miejsca. Za zgodą władz kościelnych podjął także pracę jako wykładowca w tamtejszej wyższej szkole. Urząd proboszcza pełni do dnia dzisiejszego. W tym samy czasie przeniesiono też księdza wikarego B., który stanął w obronie pokrzywdzonego” – czytamy na blogu.

„Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu poinformowała, że na wniosek sądu biskupiego w Sandomierzu zdecydowała wystąpić o aresztowanie księdza z Ostrowca Świętokrzyskiego. Józefowi G., postawiono m.in. zarzuty wykorzystywania seksualnego osoby małoletniej. 58-letniemu proboszczowi grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Duchowny zarzucane przestępstwo miał popełnić na przestrzeni lat 2005-2006. W tym czasie pełnił funkcję proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu. Jak informuje prokuratura, nie przyznał się do zarzucanych mu czynów” – podaje dziś RMF FM.

(red)

Zobacz także