Ksiądz Tadeusz Isakowicz Zaleski będzie ścigał pedofilię?

Ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski jest kandydatem do państwowej komisji ds. pedofilii – podaje RMF FM. Znany ksiądz, krytykujący hierarchów kościelnych za opieszałość w zwalczaniu pedofilii wśród księży, został zgłoszony do pracy w komisji ds. pedofilii przez klub parlamentarny PSL-Kukiz’15 przy wsparciu posłów Konfederacji.

Jeśli Sejm zaakceptuje jego kandydaturę, ks. Isakowicz-Zaleski będzie zajmował się wyjaśnianiem spraw pedofilskich w Kościele. – Jeżeli bym został członkiem, zająłbym się sprawą pedofilii w Kościele, bo to środowisko doskonale znam i wiem, jakie są mechanizmy i jakie są patologie. I myślę, że to byłoby tylko dla dobra Kościoła, żeby jak najszybciej te sprawy oczyścić – stwierdził Ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski w rozmowie z Tomaszem Skorym.

Ale sam kandydat kiepsko ocenia swoje szanse na zostanie członkiem państwowej komisji. – Decyduje większość sejmowa i myślę, że musiałaby się rzeczywiście stać jakaś głębsza refleksja w tej sprawie – zaznaczył ks. Isakowicz-Zaleski.

Więcej – https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-ks-tadeusz-isakowicz-zaleski-kandydatem-na-czlonka-panstwowe,nId,4557315

GS

Zobacz także