Kto komisarzem? „Festiwal nazwisk”

Musisz przeczytać

– Festiwal nazwisk jest duży – tak o wyborze ewentualnego komisarza po odwołaniu ze stanowiska Jacka Majchrowskiego mówi poseł PiS Włodzimierz Bernacki. – Jak będzie decyzja o referendum i zakończy się ono odwołaniem prezydenta, to wtedy takie pytanie będzie zasadne. Wtedy poszukamy kandydatów. Na razie są tylko podpisy i wniosek – stwierdził polityk na antenie Radia Kraków.

Zapytany o to, kto będzie ewentualnym, wskazanym przez premier Beatę Szydło, komisarzem, odpowiedział: – znam wiele osób, które mogłyby taką funkcję pełnić.

Wśród kandydatów przewijają się między innymi: Józef Pilch (wojewoda małopolski), Jarosław Gowin (wicepremier), Jan Duda (ojciec prezydenta, Andrzeja Dudy), czy Jadwiga Emilewicz (wicepremier).

– Opozycja mówi, że jakby do tego doszło to szybko się zmieni ustawę i komisarz nie będzie komisarzem do powtórnych wyborów, ale będzie komisarzem do wyborów za 2 lata – stwierdził redaktor Jacek Bańka. – Znów pan sugeruje złe intencje… – odpowiedział poseł PiS. – Powinniśmy spokojnie do tego podejść. Poczekajmy na decyzję Krajowego Biura Wyborczego i weryfikację podpisów – dodał.

Cała rozmowa tutaj.

(źródło: Radio Kraków)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca