Ku przestrodze. Kradzież karty skończyła się stratą 600 zł, złodziejce grozi 10 lat

Policjanci zatrzymali 55-latkę, która ukradła kartę płatniczą, a następnie dokonała nieautoryzowanych wypłat na kwotę ponad 600 złotych. Grozi jej kara do 10 lat więzienia.

Do wielickiej komendy zgłosiła się mieszkanka miasta, informując o kradzieży jej karty płatniczej i dokonaniu nieautoryzowanych wypłat pieniędzy przy jej użyciu – na łączną kwotę ponad 600 złotych.

– Kobieta była dzień wcześniej na zakupach i podejrzewała, że najprawdopodobniej wtedy straciła kartę. Kiedy szukała jej w domu i nie mogła znaleźć szybko, sprawdziła też stan swojego konta bankowego. Wtedy odkryła, że ktoś dokonał kilku  transakcji  i wypłacił z jej konta kilkaset złotych. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy po wnikliwej analizie zebranych informacji m.in. monitoringów  wytypowali 55-latkę podejrzaną o dokonanie tych przestępstw – informuje policja.

Śledczy ustalili, że zatrzymana 10-krotnie płacąc za towar w różnych punktach usługowych, m.in. sklepach spożywczych, stacjach benzynowych, a także drogeriach, posłużyła się skradzioną kartą bankomatową. Została zatrzymana w  miejscu zamieszkania.

– 55-latka usłyszała zarzuty za przywłaszczenie karty płatniczej oraz dokonanie kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności – podaje policja.

 

Najnowsze

Co w Krakowie