Kryminalne

Ku przestrodze! Tak kończą zwyrodnialcy znęcający się nad rodziną

Przez lata znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną i dziećmi. Rodzina w końcu się przełamała, zawiadomiła policję i zwyrodnialec wreszcie znalazł się za kratami.

Statystyki pokazują, że w Polsce to ciągle duży problem. Bicie, grożenie, znęcanie się – to przestępstwa, które czasem dzieją się za naszą ścianą.

Teraz kolejna osoba, która znęcała się nad rodziną poniesie konsekwencje. Policjanci ze Starego Sącza zatrzymali mężczyznę, który nie miał litości dla żony i dzieci, a następnie wnioskowali do prokuratury, a ta do sądu o zastosowanie wobec sprawcy tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i mężczyzna trafił już za kraty!

Rodzina zdecydowała się na poinformowanie policji po tym, jak mężczyzna zaczął grozić im śmiercią. Sprawca jesy już w więzieniu i czeka na ostateczny wyrok, a grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

“Na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny” – informuje policja.

mn

zdjęcie tytułowe / fot. KWP Kraków