Kuba Błaszczykowski zaprasza do Krakowa

Musisz przeczytać

– Wyciągaliśmy od babci kryształowy puchar, wychodziliśmy na podwórko i graliśmy – tak początki swojej gry w piłkę wspomina reprezentant Polski Jakub Błaszczykowski. Piłkarz jest ambasadorem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W krótkim filmie dla Komitetu Organizacyjnego wydarzenia, Kuba mówi o najważniejszych dla niego rzeczach w życiu oraz zaprasza do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym.

– Krzywdą, którą sobie możesz zrobić, to jest to, że przestajesz wierzyć. Że przestajesz mieć marzenia, że przestajesz do tego dążyć. No bo wtedy gdzieś tam zabijasz siebie wewnętrznie, również jako osobę, jako człowieka – mówi Błaszczykowski.

Wypowiedzi zawodnika Fiorentiny, a wcześniej między innymi Wisły Kraków, przeplatane są fragmentami meczów z komentarzem Dariusza Szpakowskiego.

– Jeśli człowiek ma cel, marzenia, ma wiarę to tego, żeby to zrobić, poświęca się, to wszystko jest do zrobienia – stwierdza reprezentant Polski.

Na końcu zaprasza na Światowe Dni Młodzieży, które pod koniec lipca odbędą się w Krakowie. – Lepiej wyjść z domu, niż nic nie robić czy tracić czas na rzeczy codziennie, bo w tym momencie możesz zrobić coś dla siebie, coś bardziej wartościowego, coś innego, niż siedzenie w domu i oglądanie telewizji.

(ip)

fot. kadr z filmu

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca