Zabójstwo na osiedlu Kościuszkowskim. „Poszło o Andżelikę”

Musisz przeczytać

Przed blokiem na os. Kościuszkowskim w Nowej Hucie 39-latek został śmiertelnie ugodzony nożem kuchennym. Ciosy zadał mu 38-latek. Zabójca został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, grozi mu dożywocie.

O kulisach zabójstwa na os. Kościuszkowskim napisał Super Express. Mężczyźni pokłócili się o kobietę. – Poszło o Andżelikę! – powiedziała Super Expressowi osoba mieszkająca w wieżowcu. Jak podaje gazeta, kobieta wynajmowała na osiedlu mieszkanie. Zamordowany 39–latek to jej były partner. Nie zaakceptował rozstania, nawet wtedy, gdy kobieta znalazła sobie nowego partnera. – Nachodził ją, w czwartek także przyszedł, najpierw kłócili się przez okno, a potem jej obecny facet zbiegł na dół – tak zrelacjonował zajście rozmówca Super Expressu. „Od chwili zabójstwa Andżelika już nie jest widywana na osiedlu. Właściciel wynajmowanego mieszkania wypowiedział jej lokum w trybie natychmiastowym” – informuje SE.

Jak podaje policja, 15 lipca br. funkcjonariusze patrolujący rejon Nowej Huty otrzymali zgłoszenie, że przed jednym z bloków w Czyżynach (według internauty komentującego nasz wpis – to były Bieńczyce) doszło do awantury pomiędzy dwoma mężczyznami. Po przybyciu na miejsce policjanci zobaczyli leżącego na chodniku mężczyznę z ranami kłutymi w okolicach klatki piersiowej. Funkcjonariusze natychmiast udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy, a po przybyciu pogotowia ratunkowego przekazali go w ich ręce. Poszkodowany został przetransportowany do jednego z krakowskich szpitali. Niestety pomimo wytężonych starań lekarzy, życia 39-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Policjanci weszli do mieszkania, w którym przebywać miał napastnik, jednak tam go nie zastali. Daleko się nie ukrył – mundurowi sprawdzili klatkę schodową i okazało się, że sprawca ukrył się na ostatnim piętrze. Policjanci obezwładnili i zatrzymali agresora. Mężczyzna nie miał przy sobie noża – jak twierdził, wyrzucił go w czasie ucieczki. Policjanci dokładnie przeszukali rejon, w którym doszło do zdarzenia i w zaroślach przed wejściem do budynku znaleźli nóż kuchenny.

Zatrzymany, nietrzeźwy 38-latek (miał ponad 2,6 promila) został przewieziony do pobliskiego komisariatu, skąd następnie trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych. W kolejnych dniach śledztwa 38-latek usłyszał w Prokuraturze Rejonowej Kraków – Nowa Huta w Krakowie zarzut zabójstwa. 18 lipca br. na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca