Kultowy muzyk wydaje nową płytę i zagra koncert w Krakowie!

Plakat koncertu / fot. materiały prasowe

Występowali podczas koncertów z Metallicą, Iron Maiden czy Motorhead. Znani są z kontrowersyjnych tekstów piosenek. Kat & Roman Kostrzewski powracają z nową płytą pt. „Popiór”. Fani będą mieli okazję wysłuchać najnowszych kawałków na żywo podczas koncertu. Impreza odbędzie się 6 kwietnia w Klubie Kwadrat.

Premiera nowej płyty „Popiór” odbędzie się 1 marca. Krążek będzie można zakupić na koncertach lub na oficjalnej stronie internetowej zespołu. Koncert promujący najnowsze wydawnictwo odbędzie się 6 kwietnia w Klubie Kwadrat. Oprócz gwiazdy wieczoru na imprezie wystąpi zespół Voo Doo. 

Zespół Kat powstał na przełomie 1979 i 1980 roku. Muzycy inspirowali się brytyjskim heavy metalem czy trash metalem. Grupa wypracowała swój własny oryginalny, mroczny styl. W swoich piosenkach wyśmiewali kościół katolicki i sprzeciwiali się wierze w Boga. Inspiracje czerpali również z filozofii Nietzschego czy pisarza Tadeusza Micińskiego. Legendarna grupa współtworzy Wielką Trójce Polskiego Metalu razem z TSA i Turbo. Muzycy grali na największych wydarzeniach w Polsce m.in. Rock Arena, Jarocin, Metalmania. 

Obecnie zespół działa jako Kat & Roman Kostrzewski. Grupa została powołana z inicjatywy Romana Kostrzewskiego, twórcy piosenek oraz Ireneusza Loth, perkusisty. Kontynuacja artystycznej drogi pod nowym szyldem spotkała się z akceptacją fanów, co owocuje wieloma koncertami w kraju i zagranicą.  

Just.

Zobacz także