Kulturalna jazda z… kibolami Wisły. Oto, co dziś oferuje Kraków

fot. KRKnews

W kulturalnym kalendarium Krakowa na dziś znajdziemy szereg interesujących propozycji na spędzenie wolnego czasu, w tym m.in. spotkanie z Szymonem Jadczakiem, dziennikarzem, który zdemaskował kiboli Wisły Kraków. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Wtorek przynosi kolejną odsłonę cyklu „Kolosowe spotkania w Dworku”. Gościem będzie Jacek Matuszek, który przygotował multimedialną prezentację pt. „Jak próbowałem przefrunąć przez Dolomity”. Opowie on nie tylko o wspinaczce we włoskich górach, ale także lataniu na paralotni. Spotykamy się w Dworku Białoprądnickim, przy ul. Papiernicza 2, o godz. 17.00.

W Krakowskim Forum Kultury spotkamy się z krakowskim dziennikarzem Szymonem Jadczakiem. Opowie on o kulisach powstania książki-reportażu śledczego „Wisła w ogniu. Jak bandyci ukradli Wisłę Kraków”. Jadczak prześledził ostatnie dwie dekady powiązań środowiska kiboli z Wisłą Kraków, które zresztą walnie przyczyniły się do upadku krakowskiego klubu. Z autorem spotkamy się o godz. 18.00, przy ul. Mikołajskiej 2.

„Balladyna” w reżyserii Krzysztofa Pluskoty to propozycja na wieczór Krakowskiego Teatru Scena STU. Nie będzie to jednak klasyczna adaptacja tekstu Juliusza Słowackiego. Oryginalna opowieść, przetworzona przez Pluskotę i wzbogacona muzyką grup Żywiołak i Kapela ze Wsi Warszawa, to przede wszystkim opowieść o dążeniach młodej kobiety do celu, nawet za cenę zbrodni. Na scenie zobaczymy młode aktorki Zuzannę Skolias i Kamilę Bestry. Początek o godz. 19.00.

Artefakt Café, przy ul. Papierniczej 3, zaprasza na wieczór komedii improwizowanej, organizowany przez Grupę Ludzi, czyli krakowski kolektyw improwizatorów-komików. Wieczór wypełnią recytacja, pantomima, sketch comedy i stand-up! Przed widzami wystąpią Michał „Majkel” Iwanicki, Aleksandra „Maczel” Próchniewicz oraz Krzysztof „Kasparek” Kasparek. Początek o godz. 20.00.

jk, krakow.pl

Zobacz także