Kulturalny weekend w Krakowie. Atrakcje na sobotę i niedzielę

Musisz przeczytać

Kultura nie ma wakacji, zwłaszcza w Krakowie. W najbliższy weekend na krakowian i turystów czekają atrakcje kulturalne. Otwarcie Fortu Borek, koncerty i pokazy filmowe, mapping, potańcówka – to tylko niektóre z nich. Dla każdego coś miłego… Klikając w tytuł wydarzenia znajdziecie wszystkie szczegóły.

Wielkie otwarcie Fortu Borek – filii Centrum Kultury Podgórza

Nowa filia Centrum Kultury Podgórza zainauguruje swoją działalność już w najbliższą sobotę, 30 lipca. Uroczyste otwarcie odbędzie się o godz. 12.00. Wezmą w nim udział członkowie grupy rekonstrukcyjnej, a w powietrze wzbije się wyjątkowy balon. W niedzielę, 31 lipca, odbędzie się piknik rodzinny.

Muzyka wśród drzew, czyli kameralne koncerty plenerowe

W cieniu drzew, w pięknych nowohuckich parkach, podczas spacerów będzie można oddać się muzycznemu ukojeniu. W wybrane soboty lipca, sierpnia i września Krakowskie Biuro Festiwalowe zaprasza do udziału w muzycznej podróży. Najbliższy koncert w sobotę, 30 lipca o godz. 13.00 przy ul. Na Załęczu 1A.

Nie taki smok straszny, jak go… mappują

Wszystkich amatorów smoczych opowieści zachęcamy do obejrzenia mappingu, który rozbłyska na frontowej ścianie magistratu. Kolejny pokaz już w najbliższy weekend, w nocy 30/31 lipca, w godz. 21.00-2.00.

Potańcówka w forcie nr 52 „Borek”

W najbliższą sobotę, 30 lipca, w ramach otwarcia fortu nr 52 „Borek”, odbędzie się potańcówka przy polskich przebojach, organizowana przez Bibliotekę Polskiej Piosenki.

18. Festiwal Muzyki Polskiej

Na zakończenie festiwalu (30 lipca, Sukiennice) z recitalem mistrzowskim wystąpi Japończyk Kyohei Sorita, laureat II miejsca w XVIII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

John Scofield Yankee Go Home – Koncert w ramach Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Gitarowego im. Jarka Śmietany

Sobota, 30 lipca, Kino Kijów, godz. 20.00.

Kino plenerowe w Wadowie

Z myślą o wielbicielach filmu, ale też o osobach, które po prostu chcą spędzić letni wieczór w miłej i przyjemnej atmosferze, Ośrodek Kultury Kraków Nowa Huta przygotował kino plenerowe w Wadowie. W najbliższą sobotę, 30 lipca, godz. 21.00, będzie można zobaczyć film „Corgi, psiak królowej”.

Kino plenerowe nad Bagrami

Od piątku, 29 lipca, ruszają plenerowe pokazy filmowe zlokalizowane nad zalewem Bagry od strony ul. Koziej. Seanse będą odbywać się w każdy piątek i sobotę, do 3 września, o godz. 21.00. W sobotę, 30 lipca odbędzie się pokaz filmu „7 dusz”.

Podgórskie Letnie Koncerty 2022

Centrum Kultury Podgórza zaprasza na tegoroczną edycję Podgórskich Letnich Koncertów, które są organizowane w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 16.00. Wstęp na wydarzenie jest wolny. 31 lipca zapraszamy do wysłuchania muzyki organowej (recital Witolda Zalewskiego).

Tynieckie Recitale Organowe ROK XLVIII – Tadeusz Barylski

Utwory muzyki klasycznej, wirtuozi organów i Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Niedziela, 31 lipca, godz. 16.00.

„Plac Centralny. W poszukiwaniu centrum” – nowa wystawa

Muzeum Nowej Huty zaprasza na nową wystawę, której bohaterem będzie plac Centralny. Ekspozycja została udostępniona oglądającym 27 lipca. Wystawa składa się z kilku segmentów: „Centrum”, „Centra miast”, „Nazwy placu Centralnego i Komitet Obrony Nazwy Placu Centralnego”, „Centrum architektoniczne i urbanistyczne”, „Centrum komunikacyjne”, „Centrum handlowo-usługowe”, „Życie codzienne wokół placu Centralnego”, „Centrum rekreacyjne – słowo o przyrodzie i ekologii” oraz „Zakończenia”. Atrakcją wystawy, szczególnie dla młodszych zwiedzających jest uliczna waga i saturator.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca